انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

توزیع کالا یکی از گام‌های مهم فرآیند فروش است که اغلب نادیده گرفته می‌شود چ… برای آشنایی بیشتر با انواع کانتینر می توانید مقاله “کانتینر چیست؟ (انواع کانتینر)” را مطالعه کنید. انتقال و تخلیه ی بار ، هم ابتدا و هم انتهای کار ، بسیار راحت و سریع صورت می‌گیرد. تراولر، یک دستگاه ماهیگیری است که به کشنده نیز معروف است ، یک کشتی ماهیگیری تجاری است که برای کارکردن ماهی های ماهیگیری طراحی شده است. ظرفیت این کشتی‌ها، گاها به 2 میلیون نیز می‌رسد که بزرگی آن‌ها را نمایش می‌دهد.

رفع تعهدات ارزی واردکنندگان

این روش هنگامی استفاده می‌شود که حجم بار برای جابه‌جایی کم باشد و ارسال تکی آن صرفه‌ی اقتصادی برای فرد نداشته باشد. در حمل و نقل دریایی به روش ترانشیپ، کالا در بندر مبدا بارگیری می‌گردد و توسط کشتی به بندر واسط منتقل می‌شود. در بندر واسطه این بار به کامیون‌هایی انتقال داده می‌شود تا توسط این کامیون بار به سمت مقصد نهایی برود و به دست گیرنده به طور صحیح و سالم برسد. بعد از ارائه مدارک و تنظیم قرارداد، نوبت به اخذ بارنامه می رسد. در صورتی که بارنامه گم شده و آسیبی به کالا وارد شود؛ شرکت می تواند هیچ خسارتی نپردازد و خود را تبرئه کند.

حمل و نقل دریایی یعنی چه؟

انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

همچنین سیستم پمپاژ و بارگیری تخلیه آن ها با دیگر کشتی های باری متفاوت است. اسکله این نوع کشتی ها به دلیل بزرگ بودنشان در دریای آزاد می باشد و جالب است بدانید که می توانند تا دو میلیون بشکه نفت را در خود جای دهند. این نوع از حمل و نقل از طریق کشتی هایی صورت می پذیرد که در آبراه های داخلی در حرکت می باشند. حجم این نوع از حمل و نقل نسبت به حمل دریایی عمیق و کم عمق کمتر م باشد و کشتی های آن متناسب با آبراه های داخلی ساخته می شود. محصولاتی که از طریق آبراه های داخلی قابل حمل هستند می توان معادن، فرآورده های نفتی و محصولات شیمیایی اشاره کرد. خسارت خاص شامل حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی مثل طوفان و شرایط نامناسب جوی هستند.

این شرکت با قابلیت جابه‌جایی بیش از 2.9 میلیون در حدود 12 درصد از جابه‌جایی در بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. باید بدانید که این شرکت مالک بیش از 500 کشتی متفاوت باربری است. در ادامه این مطلب مروری می کنیم بر اصطلاحات خاص در حوزه حمل و نقل دریایی تا مخاطب به خوبی با این اصطلاحات آشنا شود.

تعیین نرخ حمل و نقل دریایی و عوامل تاثیر‌گذار در هزینه‌ها

گروپاژ دریایی شیوه‌ای به‌صرفه برای حمل بار دریایی در شرایطی است که اجاره کامل یک کانتینر برای فرستنده صرف شرکت ترنس مارت لجستیک اقتصادی ندارد. در حمل و نقل شهری شاهد جابجایی کالاها در سراسر شهر و از نقطه ای به نقطه ای دیگر هستیم. این کار به وسیله ی کامیون های نسبتاً کوچک، اتوبوس، ون، موتور و غیره انجام می شود.

  • این کشتی‌ها که اغلب در گروه نفتکش‌ها قرار می‌گیرند، تکنولوژی پیشرفته‌تری برای حمل گاز مایع دارند.
  • کاربرد کانتینر در روش های حمل آبی آن‌قدر فراگیر است که گاهی جمله روش های حمل و نقل دریایی را همان حمل با کانتینر می‌دانند.
  • شرکتهای حمل و نقل دریایی برای حمل کالاهای خطرناک از جمله مواد شیمیایی، مواد قابل اشتعال، سمی یا رادیواکتیو که حمل و نقل آنها نیازمند مجوزها و اقدامات احتیاطی ویژه است، از این روش استفاده می‌کنند.
  • برای حمل وسایل نقلیه و تجهیزاتی که مجهز به چرخ هستند، از کشتی‌های Ro-Ro استفاده می‌شود.