بازاریابی چیست و چه مراحل و انواعی دارد؟ کاربوم | agahi-free

به طور معمول در آغاز یک فروش بالقوه، بازاریابی نقش اصلی را بر عهده دارد. تیم فروش برای نهایی کردن یک معامله با برقراری ارتباط مستقیم با سرنخ‌ها به سوالات و نگرانی‌هایشان رسیدگی می‌کند. اما از جمله نکات مهم بازاریابی و فروش این است که این دو تیم در هماهنگی کامل با هم باید عمل کنند. وقتی اطلاعات و ایده‌ها میان این دو بخش به اشتراک گذاشته شود منجر به بهبود نتایج و ارائه‌ی تجربه‌ای یکپارچه برای خریداران احتمالی خواهد شد. اس ام اس مارکتینگ یکی از بهترین گزینه‌ها و محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی محسوب می‌شود.

  • دانستن شرایطی که بر بازار، روحیات و خواست مخاطبان کسب‌وکار شما حاکم است، نیازمند بررسی و جمع‌آوری داده و اطلاعات از آن‌هاست.
  • این یعنی بازاریابی به تحقیق، طراحی محصول، قیمت‌گذاری و تبلیغات محدود نمی‌شود و کوچکترین مسائل کاری از جمله نحوه پاسخ دادن به تلفن و سرعت ما در حل مشکلات را شامل می‌شود.
  • باید بر این نکته تأکید کنیم که با دیدن اسمِ سنگینِ توسعه محصول، نباید فکر کنید چنین بحث‌هایی در سطح شرکتهای بزرگ (مثلاً خودروسازها یا شرکتهای بزرگ داروسازی) است.
  • شبکه های اجتماعی به دلیل سرعت و سهولت در اشتراک گذاری اطلاعات، مکانی مناسب برای این نوع بازاریابی محسوب می شوند.
  • این مثالی برای این است که ذهن ما چگونه خود را با محیط پیرامون تطبیق می‌دهد.

بازاریابی فرآیند علاقمند کردن مردم به محصولات یا خدمات شرکتتان است. این امر از طریق تحقیق بازار، تحلیل و درک علاقمندی‌های مصرف‌کنندگان ایده‌آل رخ می‌دهد. بازاریابی با تمام جنبه‌های یک کسب‌وکار در ارتباط است، مثل توسعه محصول، روش‌های توزیع، فروش و تبلیغات. فرآیند فروش مجموعه‌ای از مراحل تکرارپذیر است که فروشنده از آنها برای هدایت مشتری به خرید استفاده می‌کند.

  ثبت آگهی رایگان | agahi-free

بازاریابی مدرن، امری فراتر از فروش

بازاریابی، مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌هایی است که برای جلب توجه مخاطب به کار می‌روند. بازاریابی با هر یک از روش‌های مرسوم، می‌تواند در راستای معرفی یک برند باشد، می‌تواند آن‌ها را نسبت به خرید محصول ترغیب کند یا می‌تواند برای یک سازمان مشتریان وفادار خلق کند. جان جانتش یک متخصص بازاریابی است که به خاطر معرفی روش بازاریابی چسب پهن یا داکت تیپ مارکتینگ (Duct Tape Marketing) معروف شد. تعریف جانتش از بازاریابی، دقیقاً همچون تعریف لوینسون، روی بحث متقاعدسازی مخاطب تاکید بسیاری دارد، اما نگاه او، یک نگاه بسیار شخصی‌تر است و بحث جلب اعتماد مشتری را نیز پوشش می‌دهد.

۳. بازاریابی وبلاگی

اما بعد از آن دچار رکود می‌شوید چون مشتریان جدید ثبت نام می‌کنند؛ اما نمی‌مانند و خرید خود را تکرار نمی‌کنند. هزینه برای اقدام Cost Per Acquisition افزایش می‌یابد و نرخ رکود به طور سرسام‌آوری افزایش می‌یابد و این یک مشکل بزرگ است. ما هم در بحث تحلیل مشتریان، افراد و سازمان‌ها را در دو بخش جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

همچنین فرایند حفظ رضایت مشتریان و وفادار نگاه داشتن مشتریان و ترغیب آنها به تبلیغ و ترویج محصول هم، به عنوان بخشی از درس مدیریت بازاریابی در نظر گرفته می‌شود. کسب‌وکارها اکنون می‌توانند به یک موتور جستجو پول پرداخت کنند تا لینک‌هایی را در صفحات شاخص که به طور گسترده در معرض مخاطبان قرار می‌گیرند قرار دهند. (این مفهوم «pay-per-click» (پرداخت پول به ازای هر کلیک) تبلیغات کلیکی نامیده می‌شود – مثالی از این نوع بازاریابی را در بخش بعدی ارائه می‌کنم). بازاریابی استراتژیک هنر و علم تشخیص خواسته‌ها و نیازهای واقعی مشتریان فعلی و مشتریان آینده و سپس خلق و ایجاد محصولات و خدماتی است که نیازهای خاص مشتریان مذکور را تامین کند.

  آموزش بازاریابی صفر تا صد تکنیک های بازاریابی در ۲۴ درس رایگان +pdf | agahi-free