بامبو چیست ، نگهداری بامبو ، بامبو در فنک شویی ، نور بامبو ، کود بامبو ، لاکی بامبو صبح گل | سایت صدای ایران

بامبو چیست ، نگهداری بامبو ، بامبو در فنک شویی ، نور بامبو ، کود بامبو ، لاکی بامبو صبح گل | سایت صدای ایران

کاشت و پرورش بامبو نیز مانند تمام گیاهان دیگر نیاز مند خاک مناسب، گلدان، دانه سالم و رسیدگی است. این اتفاق جالب قدرت استقامت بامبو را یاد آوری میکند که با نحوه آفرینش خاص و دقیق، میتواند حتی از بمب اتم نیز جان سالم به در ببرد. در این مقاله همراه ما باشید تا با تمام نکات حیاتی که باید از بامبو بدانید، و پاسخ تمام سوالات ذهنتان آشنا شوید.

  • در صورتی که گیاه را در آب نگهداری می کنید باید ریشه ها را بررسی نمایید و ریشه های پوسیده را از گیاه جدا کنید.
  • این گیاه دارای انرژی مثبت فراوانی است و با قرار گیری در هر محیطی، حس آرامش و خوشبختی را تقویت می‌کند.
  • بامبو گیاهی متعلق به علف‌های غول‌پیکر است که همواره آن را به نشانه قدرت و استقامت می‌شناسند.
  • در نهایت با رشد گیاه، بافت شما محکم‌تر می‌شود و ماندگار خواهد شد.

همانطور که گفته شد این گیاه شرایط نگهداری بسیار راحتی داشته و به آسانی در آپارتمان و یا محل کار قابل نگهداری می باشد. تکثیر بامبو با روش قلمه زدن صورت می گیرد و برای این کار باید از قسمت پایین ساقه و بالای ریشه سه بند یا گره از گیاه را در نظر بگیرید و از اواسط بند چهارم به بعد ساقه مورد نظر برای قلمه زدن را انتخاب کنید. اینکه بندهای بیشتری را برای قلمه زدن انتخاب کنید ایرادی ندارد اما اگر قبل و کمتر از سه بند یا گره را برای این کار در نظر بگیرید، گیاه مادر را از بین می برید. به طور کل قلمه زدن برای تکثیر بامبو باید در فاصله ۲ تا ۵ سانتی متری از زیر گره ساقه می باشد. برای هرس کردن قیچی هرس را باید ضد عفونی کنید تا از انتقال بیماری به صدای ایران گیاه پیشگیری شود. بعد از اینکه ارتفاع بامبو ها به اندازه ای که در نظر دارید، رسید هرس امری ضروری برای این گیاه می باشد.

  آموزش بازاریابی صفر تا صد تکنیک های بازاریابی در ۲۴ درس رایگان +pdf | agahi-free

پرورش شقایق دریایی و طریقه تکثیر آن

اما به جهت رشد بهتر با دوام ترین گیاهان آپارتمانی نظیر بامبو، می‌توانید برگ‌های گیاه را هر چند وقت یکبار با آب به طور ملایم اسپری کنید. در بالا آبپاشی با اسپری برای تامین رطوبت در عکس گل بامبو مشخص است. ساقه‌های بالغ را نمی‌توان به شکل پیچ تربیت کرد زیرا بافت آنان محکم شده است و در طی عملیات ترک خواهد خورد. گیاه را داخل گلدانی بگذارید که دیواره‌های آن بتوانند در طی روند تربیت، ساقه‌ گیاه را به شکل راست و ایستاده نگهدارند. ظرف باید محتوی آب بدون کلر باشد و گلدان حاوی ساقه بامبو را در مکانی با نور کافی قرار دهید.سپس یک سیم فلزی را به شکل مارپیچ درآورید. این سیم را داخل گلدان بگذارید به نحوی که قسمت صاف سیم به موازات ساقه بامبو باشد و آنرا توسط نوار به انتهای ساقه بامبو وصل کنید.

روش های شکل دادن به گیاه بامبو

اگر دما خیلی پایین بیاید و سرما بیش از حد تحمل بامبو شود، به تدریج گیاه از بین خواهد رفت و احیا دوباره آن کاری مشکل خواهد بود. از گلدان های خیلی کوتاه استفاده نکنید تا تعادل گلدان بامبو شما برقرار شود و از وارونگی آن جلوگیری شود. اگر نمیخواهید بامبو شما به سرنوشت گلدان های مرده دیگر دچار شود، مطالب ادامه این مقاله را به دقت مطالعه کنید. هرچقدر هم که به گلدان خود علاقمند باشید، اگر به شیوه درست از آن نگهداری نکنید، جز یک گلدان خراب و پژمرده حاصلتان نخواهد شد.

دراسنا کامپکت با گلدان فلزی پایه دار

لاکی بامبو فنگ شویی برای افرادی که به خرید گیاه آپارتمانی ارزان فکر می‌کنند گزینه‌ای مناسب است. بهترین موقعیت نوری برای گیاه بامبو مکانی است که دارای نور ملایم باشد و در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرد، زیرا نور شدید برگ‌های گیاه را می‌سوزاند و از بین می‌برد. پس در خانه‌ی خود به  دنبال جایی باشید تا تابش غیرمستقیم نور خورشید وجود داشته باشد. برای مثال قسمت‌هایی از خانه که دارای پنجره هستند و نور ملایم خورشید از طریق آن‌ها وارد خانه می‌شود، بهترین مکان برای نگهداری گیاه بامبو خواهد بود. همیشه نگهداری گل و گیاه در منازل حس خوبی داشته و تأثیر عجیبی در روحیه افراد خواهد گذاشت.

  آگهی سبز نیازمندیهای رایگان تبلیغات مشاغل درج آگهی رایگان آگهی های خرید و فروش نو و دست دوم | agahi-free