تعریف بازاریابی Marketing چیست ؟ بازاریابی از دیدگاه 40 مدیر بازاریابی بین‌المللی | agahi-free

تعاریف متعدد و اظهارنظرهای معتبر گوناگونی در مورد ماهیت بازاریابی وجود دارد. با این همه، توجه به تفاسیر مختلف از مارکتینگ و مهارت‌های آن می‌تواند ارزشمند باشند. در قرن ۲۱ و با رشد بازارهای دیجیتال و اکنون در دوران پاندمی کرونا و افزایش خریدهای اینترنتی، بازارها بسیار پیچیده‌تر و جهانی‌تر شده‌ اند.

  • متخصصانی که در دپارتمان های بازاریابی و تبلیغات یک شرکت کار می کنن، تلاش می کنن تا از طریق تبلیغات، توجه مخاطبان بالقوه کلیدی رو جلب کنن.
  • علاوه بر این با گفتن تجربیات مثبت خود به دوستان و آشنایان به بازاریابی دهان به دهان برای یک کسب‌وکار نیز می‌پردازند.
  • طبق اعلام انجمن ملی تبلیغ‌دهندگان (ANA)، اینفلوئنسر با تمرکز بر قدرت نفوذ بر خریداران بالقوه و جهت‌دهی بر فعالیت‌های بازاریابی پیرامون این افراد، پیام یک برند را به‌سمت بازارهای بزرگ‌تری هدایت می‌کند.
  • بازاریابی رویداد به منظور تبلیغ یک برند، محصول یا سرویس، رویدادی را برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرایی می‌کنند.
  • بازاریابی تمامی مراحل تولید محصول، مطالعه‌ی بازار هدف، توزیع محصول، استراتژی فروش، روابط اجتماعی و پشتیبانی مشتریان را شامل می‌شود.

مدیران باید 4p را به‌گونه‌ای مدیریت کنند که سطح رضایت مشتری بسیار بالاتر از رقبا باشد. تصمیمات مربوط به آمیخته بازاریابی جنبه اصلی اجرای مفهوم بازاریابی را تشکیل می‌دهد. برای شرکت‌هایی که به دنبال تثبیت خود در صنایع مرتبط هستند، هدف سهم بازار می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. به‌دست‌آوردن سهم بازار چیزی است که مخصوصاً برای شرکت‌های نوظهور در صنایع محبوب دشوار است. یکی از موفق‌ترین نمونه‌های شرکتی که به دنبال کسب سهم بازار است، ویدئوی ویروسی Dollar Shave Club است. این ویدئو شرکت را قادر ساخت تا از سروصدای یک صنعت درهم‌وبرهم بکاهد.

  تبلیغ رایگان تبلیغات اینترنتی آگهی رایگان پارس تبلیغ | agahi-free

۱. بازاریابی اینترنتی

طراحی استراتژی بازاریابی کمک می‌کند تا مسیر پیش‌رو برایتان کاملا مشخص شود. با انجام این کار دقیقا متوجه می‌شوید که برای رسیدن به هر هدف، باید چه کارهایی انجام دهید. همچنین به شفاف‌سازی این موضوع کمک می‌کند که آیا هدفتان درست و واقع‌بینانه است یا نیاز به تغییر دارد. مهم‌ترین ویژگی این نوع بازاریابی ارتباط مستقیم با مخاطب یا مشتری است اما عیب آن عدم در دسترس بودن متریک‌های دقیقی است که امروزه در فرآیند‌های بازاریابی از آن‌ها استفاده می‌شود. بازاریابی عصبی می‌تواند شامل ارزیابی تبلیغات خاص، بازاریابی، بسته‌بندی، محتوا و غیره باشد تا درک دقیق‌تری از واکنش مشتریان در سطح ناخودآگاه داشته باشد. همچنین می‌تواند شامل استفاده از دانش به‌دست‌آمده از تحقیقات علوم اعصاب و علوم‌شناختی برای مؤثرتر کردن بازاریابی باشد.

بازاریابی چیست؟ تعریف مارکتینگ از نگاه برترین متخصص ها

این ویژگی خون باعث ایجاد تفاوت کوچک در سیگنال تشدید مغناطیسی (MR) می‌شود. از آنجا که میزان اکسیژن خون بسته به سطح فعالیت نورونی تغییر می کند، می‏توان از این تغییرات برای ثبت فعالیت مغزی استفاده نمود. از آنجا که در این نوع تصویربرداری فعالیت مغزی ثبت می‌شود، به آن تصویر برداری تشدید مغناطیسی کارکردی (fMRI) گفته می‌شود. احتمالاً شرکت هایی وجود دارند که در حال انجام کارهایی هستند که مشابه با کسب و کار شما است و این یعنی شما باید سخت تر و هوشمندانه تر تلاش کنید.

درست است که این تعریف کمی محدود است، اما از تعریف‌های مورد علاقۀ من از مارکتینگ است. چرا؟ به خاطر تاکید آن بر ارائه تجربه کاربری عالی و انسانی، ایجاد محتوای ارزشمند و بازاریابی دهان به دهان. این ها نمونه ای از بازاریابی حمایتی هستن که با حمایت از یک هدف اجتماعی، هم وجهه برند حفظ میشه و هم سود اون کسب و کار افزایش پیدا می کنه. در این صورت محصول اون کسب و کار مزیت رقابتی پیدا می کنه و مشتری اون رو بهتر از باقی رقیب ها می بینه. در نتیجه با بازاریابی برند مشتری های وفادار بیشتری رو جذب می کنین و فرشتون بالا می ره. به همین دلیل بعضی از تکنیک های بازاریابی ممکنه در کشوری مثل ایران نتایج بهتری داشته باشه.

  بازاریابی چیست؟ انواع روش‌ها و کارکردهای مارکتینگ برای معرفی محصول و جذب مشتری | agahi-free