صفر تا صد تمام نکاتی که باید برای طراحی رستوران بدانید

ایده جالب و مدرنی که می توان از آن الهام گرفت و در طراحی های خود به بهترین شکل قیمت طراحی داخلی رستوران پیاده کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران از محل پذیرش و صندوق که چشم رستوران شما تلقی می شود، تا ورودی تمیز و صیقل داده شده و حتی افراد مودب و متشخصی که در این موقعیت مستقر هستند همه و همه در جلب و جذب مشتری و مراجعه بیشتر به رستوران شما موثر هستند؛ بنابراین طراحی فضایی که شما به این مهم اختصاص می دهید بسیار مهم بوده و خود از نکات کلیدی در امر جلب مشتری ست. استفاده از یک زمینه درست و خوب برای تابلو، نوشتار و ترکیب لغات ساده اما رسا، نورپردازی مناسب خصوصا برای شب و نصب در جای درست و صحیح میتواند در همان گام نخست نظر مشتریان را در مورد رستوران شما کاملا مثبت کند و مشتری ترغیب شود تا فضای داخلی را نیز از نظر بگذراند و این شانس مهمی برای شماست. میتوانید برای یک میز، در یک طرف از یک مبل استفاده کنید و در طرف دیگر صندلی قرار دهید. همچنین نور این بخش را افرایش میدهد که خود به جذابیت آن کمک میکند.اگر مشتریان زیادی دارید و ممکن است مشتریان منتظر بمانند، در این قسمت فضایی شبیه به بار ایجاد کنید.

در دکوراسیون رستوران کلاسیک توجه زیادی به چیدمان میز و صندلی می شود. حالا اگه شما شغل کافه داری رو انتخاب کردید و دنبال اجرای دکوراسیون کافی شاپ برای جذب مشتری بیشتر هستید، در ادامه با ما باشید تا 36 مدل از بهترین دکور کافی شاپها (مدرن، کلاسیک و سنتی-ایرانی) رو بهتون نشون بدیم. اگر رستوران خیلی مدرن باشد، غذا سبک و سالم به نظر میرسد اما غذاهایی که روش پخت پیچیدهای دارند بهتر است در سبک دکوراسیونی کلاسیک سرو شوند. خیلی کم لطفی است اگر در مورد بهترین رستوران های سنتی تهران صحبت کنیم و اسمی از رستوران قدیمی و کاملا سنتی خیام نیاوریم!

این مسئله به این معنا است که دیگر روش ­های قدیمی برای جلب مشتری کارساز نیست، بلکه باید فضایی را در رستوران خود خلق کنید تا با تمرکز بر روی خدمات و محصولات، نیازهای مشتری را نیز برآورده کنید. باید توجه داشت نمای ساختمان رستوران میبایست با شرایط آب و هوایی منطقه کاملا هماهنگ باشد و بدین منظور میشود از طراحان و معماران زبده و مجرب بهره برد. سطح نهایی باید صاف و بهراحتی قابل تمیزکردن باشد. خوب است که در طراحی سقف رستوران از یک طراح مجرب و زبردست بهره ببریم چرا که خروجی طراحی در سقف تاثیر قابل ملاحظه ای در القای حس بزرگی و کوچکی فضای رستوران دارد. یکی از راه های اطمینان به واحد صنفی مورد نظر همین است که بشود از لوازم قیمتی و خاص مشتریان در کنار البسه و پوشاک آنها مراقبت نمود و در این مبحث خوب است که کمدهایی مجزا به همراه قفل و کلید برای هر فرد تدارک دید و در نقطه ای مجزا از رستوران به همراه یک یا چند تحویل گیرنده قرار داد. هریک از این رستورانها متعلق به آب و هوای ویژه ای هستند. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، همکاری رسانه و سازمان را مهمترین رکن در توسعه جزیره اعلام کرد و گفت: نقد منصافه و رعایت انصاف در نشر اخبار رسالت رسانه ها و توجه ویژه به رسانه ها، رفع برخی مشکلات آنان و رعایت عدالت را رسالت سازمان منطقه آزاد کیش در رسیدن به این هدف مشترک اعلام کرد.

بهجز این رستورانها فست فود ویولن با انواع پیتزاهای بدون خمیر اسپانیایی و ساندویچهای ویژه نیز در این هتل به علاقهمندان غذاهای فست فودی سرویسدهی میکند. هم اکنون فرودگاه جزیره کیش با چهار ترمینال، ۲ باند موازی، به طول سه هزار و ۶۵۰ متر و عرض ۴۵ متر قابلیت نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر را دارد و سالانه به صورت میانگین ۲ میلیون مسافر پذیرش می کند. جی جین هی، بازیگر و مدل کره ای که به زبانهای کره ای و انگلیسی تسلط دارد. طبق مطالعاتی که بر روی موسیقی های پس زمینه صورت گرفته ثابت شده که یک موسیقی خوب نه فقط مشتریان، بلکه کارکنان این محل را نیز شادتر کرده و با ارائه چهره ای بهتر از رستوران یا کافه به ارتقای اشتهای مراجعان هم کمک می کند. رستوران جذاب ویلای خرسی توسط یک تیم معتبر طراحی و دکوراسیون داخلی، طراحی و ساخته شده است که در شهر بانکوک تایلند وجود دارد. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصسفرهخانه سنتی عالی قاپو از معروفترین رستورانهای سنتی تهران است که دکوراسیونی به سبک سنتی دارد و یادآور تهران قدیم است.

منبع عکس: سیری در ایران، عکاس نامشخصرستوران یاس از قدیمیترین رستورانهای تهران با غذاهای اصیل ایرانی است که رستورانگردها بهخوبی با آن آشنایی دارند. شرکت ساختمانی ارگ نیارش پارس در سال 1386 توسط جمعی از مهندسین معماری دانشگاه دولتی شیراز با شماره 23323 ثبت و شروع به کار نمود.مهندسین شرکت از روزهای نخستین راه اندازی تاکنون توجه به نگرشهای اصیل معماری و سبکها و نظریه های جدید و مدرن را مد نظر قرار داده در ترکیب آنها با تفکرات و مبانی معماری ایرانی پیگیر و کوشا بوده اند . برای جذب مشتری با نورپردازی کافه و رستوران بهتر است از ترکیب چراغ های سفید و زرد استفاده کنید تا حس بهتری به افراد منتقل شود. معمولا در رستوران های شیک و گران قیمت بدون در نظر گرفتن منابع نور طبیعی جهت القا حس منحصر به فرد طراحی و فضایی دنج از نورهای ملایم استفاده میکنند تا فضایی آرام و دانشین مناسب با نوع فهرستِ غذا برای مشتری ایجاد شود و مشتری مدت زمان بیشتری در آرامش ناشی از محیط در این رستوران سپری کند. ورودی یک رستوران از درب ورودی تا محلی که به عنوان صندوق یا پذیرش ابتدایی معرفی می شود یک پروسه بسیار مهم در جهت معرفی واحد صنفی شماست.

بنابراین زمانی که میخواهید به طراحی داخلی رستوران کوچک خود بپردازید، باید به اصول طراحی برای یک فضای کوچک توجه کنید. مثلا رنگهای سبز و آبی روشن، انتخاب مناسبی برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک است.رنگهای تیره هم میتوانند اثر خوبی در طراحی داخلی رستوران کوچک داشته باشند. البته استفاده از کاغذ دیواری هم میتواند گزینه جذابی باشد.چه از رنگهای تیره استفاده کنید، چه از رنگهای ساده و روشن مدرن، استفاده صحیح از آنها میتواند به شکلی موثر به طراحی رستوران کمک کند.رنگها و کاغذ دیواری ها میتوانند کمک کنند فضا بزرگتر به نظر برسد. استفاده از آثار هنری و نقاشی ها در بردارنده شعور و اصطلاحا پرستیژ و شخصیت کاری ست و به شرط آنکه از موازین اصولی پیروی کند میتواند حائز قدر و توجه باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران بهتر است درب رستوران از شیشه های یکسره یا سکوریت باشد و دلیلش نمایش فضای داخل رستوران و باز بودن محیط دید برای مشتری ست. یکی از نکات ارزنده در طراحی سقف رستوران، ایجاد نقطه کانونی ست که این مبحث با استفاده از یک نقطه گچ بری شده و یا بکاربردن ابزارهای خاص روی سقف امکانپذیر است و میتوان از نقاشی هایی در سبک های مختلف نیز در آن استفاده نمود. همه ما به این موضوع واقفیم که وقتی وارد یک رستوران میشویم، علاوه بر کیفیت غذا، طراحی دکوراسیون آن نیز اهمیت بالایی دارد. حتی اگر گیاهخوار هستید، این رستوران برای شما منوی جداگانه دارد. البته به جز منوی رستوران، در رستوران ارکیده مهستان، منوی کامل کافیشاپ هم هست و میتوانید از منوی کافیشاپ هم برای سفارش انواع قهوه و دمنوش یا سایر سفارشهای کافیشاپ استفاده کنید.

در واقع طراحی داخلی عالی برای کافه شما به اندازه داشتن منوی درجهیک اهمیت دارد. نکات در خور اهمیت برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران میتواند بسیار زیاد و گسترده باشند اما به ذکر سرفصل هایی میپزدازیم که نسبت به دیگر فصول و نکات در الویت هستند و میتوانند شما را در رسیدن به هدف نهایی خود که همانا طراحی و ساخت و یا بازسازیِ رستوران به نحو احسن است، کمک کند. بسیاری از اوقات، سقف در طراحی فضا فراموش میشود؛ در حالی میتواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.انتخابهای مختلفی برای این قسمت دارید. بنابراین در انتخاب وسایل، نورپردازی و رنگها آن را فراموش نکنید.مثلا اگر رستورانی دارید که غذای گیاهی سرو میکند، یک فضای مدرن که با گیاهان طراحی شده باشد، ایده مناسبی خواهد بود.

چراکه معمولا مشتریان قبل و بعد از سرو غذا از سرویس بهداشتی استفاده میکنند، بنابراین، بهتر است با یک فضای ترسناک مواجه نشوند. رستوران هتل قناری سبک تزئین قدیمی خود را حفظ کرده است؛ اما در حال حاضر منویی متنوع از غذاهای ایرانی و بینالمللی به مشتریان ارائه میدهد.انواع کبابها و خورشتهای ایرانی را میتوانید با عطر و بوی سنتی آنها در رستوران هتل قناری سفارش دهید. یکی از مراحل بسیار مهم در طراحی دکوراسیون رستوران طراحی سقف رستوران است؛ به نحوی که فضایی که از این مهم بوجود می آید نقش بسزایی در ایجاد شخصیت و معرفی آن به مشتریان دارد و فضایی که ایجاد میکند میتواند در جلب مشتری سودمند باشد. البته از جنبه دیگر، میتواند فضای صمیمیتری ایجاد کند.توجه کنید که در انتخاب طرح، متریال و رنگ سقف، تناسب آن یا سایر قسمتها مثل دیوار ها و کفپوشها را فراموش نکنید. به نورپردازی روی سقف و طرحهای روی دیوار نگاه کنید، بعید است حتی با یک بار رفتن به اینجا بتوانید فراموشش کنید. فرم u شکل همچنین در طراحی میز متصل به دیوار منعکس شده است. یکی از نکات بسیار مهم و پر اهمیت برای طراحی دکوراسیون رستوران بی شک انتخاب و استفاده از کفپوش مناسب است.

در مقاله حاضر با شما درباره استاندارد کفپوش رستوران و نکاتی که در رابطه با انتخاب کفپوش مناسب برای رستوران و سایر اغذیهفروشیها باید بدانید، صحبت کردیم. سال گذشته نیز میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ۸۵ درصد اعلام شده بود که با روی کارآمدن دولت سیزدهم با واقعی سازی آمار این درصد کاهش داشته اما با تلاش های انجام شده توسط دولتمردان ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی اعلام شده فعلی رقم واقعی آن است. با افتتاح ترمینال جدید فرودگاه کیش، ترمینال فعلی با فضایی آراستهتر به مسافران خارجی اختصاص مییابد و ترمینال جدید نیز میزبان مسافران و گردشگران داخلی خواهد بود. استقبال افراد از گل و گیاه در منزل ، فضاهای باز ، لابی ها و تالارها توانسته است به سبکی جذاب در طراحی داخلی فضاهای تجاری توسط طراحان تبدیل شود. این گل شرایط نگهداری بسیار آسانی دارد به همین سبب میتوان آن را در کافه و رستوران استفادهکرد. طبق یک مبحث کلی استفاده از رنگ های روشن بر سقف نه تنها ایجاد آرامش بیشتر را به همراه دارد بلکه حتی میتواند فضا را روشن تر و در عین مفرح تر کند، در واقع انتخاب و استفاده از رنگ مناسب با فضا و سبک رستوران از نکات بسیار مهم در دکوراسیون داخلی رستوران می باشد.