طراحی ویلا مدرن به صورت تخصصی

در چنین حالتی فضای داخلی بزرگتر نشان داده شده و امکان دید کامل نسبت به طبقات فراهم میگردد. ممکن است شما از تعبیه پنجره های بزرگ در ساختمان ویلا غافل شده باشید، در چنین حالتی ویلای مخوف و تاریک گزینه مناسبی برای جلب نظر مشتری یا حتی گذراندن اوقات فراغت نخواهد بود. هنگامیکه روز به پایان میرسد و شب فرا میرسد نورهای مصنوعی که برای روشنایی فضای داخلی ویلا تعبیه شده است جلوه و روشنایی خود را بیشتر آشکار میکند و اینجا است که یک نور پردازی مناسب و حرفه ای فضایی زیبا و باشکوه را در تاریکی شب نمایان کرده و زمینه آرامش و آسایش ساکنین را فراهم میکند. تصویری که در زیر مشاهده می کنید مثالی از طراحی ایتالیایی است که نشان می دهد چگونه فضای داخلی ویلا می تواند زیبا و دوست داشتنی باشد. این کمک خواهد کرد تا به شکلی زیبا و قابل توجه، بهترین مدل از یک دکوراسیون داخلی کلاسیک را ایجاد کنیم. در طراحی داخلی ویلا باید سعی کنید فضای داخلی را با وسایل مجلل و زیبا و خاص پر کنید. دلیل اینکه باید به ورودی نزدیک باشد این است که ملزومات خریداری شده برای پخت و پز باید از کوتاه ترین مسیر به آشپزخانه برسد و دیگر اینکه در خصوص ناهار خوری میبایست دسترسی مستقیم جهت سرو غذا به این قسمت داشته باشد و همچنین جهت سرویس دهی و پذیرایی از مهمانان میبایست از کوتاه ترین مسیر به سالن پذیرایی و نشیمن ارتباط پیدا کند .

از کیفیت های دیگری که طراحی ویلا به صورت همسطح با حیاط ایجاد میکند اتصال کف ساختمان به زمین میباشد که این موضوع در کاهش مصرف انرژی در طول سال میتواند کمک به سزایی کند و گرمایش و سرمایش محیط ویلا را با هزینه کمتری انجام دهد. همچنین طراحی ویلا دوبلکس در این حالت باعث قرار گیری طبقات مسکونی در ارتفاع بیشتر میشود که این موضوع در ساختمان های ویلایی معمولا باعث ایجاد دید بصری مناسب به منظره اطراف میشود. و حتما بین وسایل مختلف ویلا وکاربری های آنها و دیوارها یک نوع هماهنگی کامل را به وجود آورید. این نوع از پله ها نیاز به فضای کشیده و خاصی دارند که باید در زمان طراحی ویلا دوبلکس حتما در نظر گرفته شود. انتخاب مبلهای نامناسب: مبلها باید با فضایی که برای آن در نظر گرفتهاید از نظر فضا و جانمایی هم خوانی داشته باشد. از آن جایی که طراحی ویلاها براساس نیاز و کاربردهای آن ها صورت می گیرد, دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس در مدرن ترین دکوراسیون داخلی ویلا این مسئله اهمیت ویژه ایی دارد. در صورتی که قصد استفاده از رنگ ها به صورت ویژه تر دارید بهتر است از قبل طراحی شده باشد. در اتاق حواب ها نیز باید از وسیله هایی گران قیمت و لوکس استفاده شود و این وسیله ها با توجه به اصول طراحی دکوراسیون لاکچری انتخاب و در کنار هم قرار گیرند.

برنامه توسعه در هر ساختمانی باید مورد توجه قرار گیرد.جمعیت خانواده ها در طول زمان افزایش پیدا می کند، پس فضاهای مورد نیاز در ویلا نیز افزایش پیدا کند.در طراحی ویلا مدرن این امکان به راحتی برای مالک فراهم است، تا با کمترین اثر بر روی فرم ویلای اصلی، بناهای پیرامونی احداث کند.به عنوان مثال همانطور که در بالا اشاره شد، متکی نبودن این سبک به تقارن این امکان را فراهم می کند تا گسترش بنا در هریک از جبهه های اصلی، زیبایی نمای ظاهری را با چالش رو برو نکند. مسائلی همچون وجود و یا عدم وجود استخر، دوبلکس بودن یا نبودن آن، رو به دریا بودن یا رو به جنگل بودن ویلا و … در سبک های مدرن و کلاسیک طراحی کرد، در اینجا می توانید از مدلهای جدیدتری از دکور خانه های دوبلکس مدرن دیدن کنید. طراحی بر اساس بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است. چیدمان و مبلمان آشپزخانه : قسمتهای مرتبط لوازم آشپزی و پخت و پز در اولویت است ، مبلمان آشپزخانه بر اساس مثلث کار در آشپزخانه چیده میشود . راسهای مثلث کار عبارتند از فرگاز ، یخچال و سینک ظرف شویی که اصلی ترین فعالیتها را در بر میگیرد . بعضی از رنگ ها فضای داخلی ویلا را بسیار کوچک و برخی دیگر فضای داخلی ویلا را بزرگ و دلباز نشان می دهند.

همانطور که گفته شد در سلسله مراتب بالا هر قسمت عملکرد خاص خود را دارد ولی در زمان حال که اکثرا خانهها کوچک و محدودیت متراژ خانه دست طراح را میبندد با ادغام این فضاها به صورت مشترک از یک فضا استفاده میکنیم . اگر چه استفاده از پنجرههای بزرگ در ویلاها سبب میشود نور خورشید در بیشتر قسمتهای داخلی وجود داشته باشد با این حال استفاده از نورهای رنگی خود نقش مهمی در زیباتر به نظر رسیدن ویلا ایفا میکند. گلدان ها به همراه گل های آپارتمانی در جلوه سازی ویلاهای شهرکی نقش مهمی دارند ، در طراحی این ویلاها با توجه به سلقیه شخصی می توان از هر رنگی استفاده نمود .

نور پردازی مناسب برای محوطه ویلا در شب که به دلیل موقعیت و شرایط ویلاها، و تاریکی اطراف بیرونی آن می تواند نقش مهمی در زیبایی و کیفیت کار داشته باشد. در این مطلب بر آن هستیم تا ببینیم جدیدترین طراحی ویلا مدرن دوبلکس با محوطه سازی آن چطور انجام شده و چه نکاتی در این خصوص باید مورد توجه قرار بگیرند. فضای نشیمن با پنجرههای کشیده و دید و منظری به سمت فضای سبز محوطه با اجرای نورپردازی دکوراتیو و تم رنگی کرم قهوه ای فضایی خاص را بوجود میآورد. مبلمانهای شیک و آنتیک، تابلوهای نقاشی فاخر، قالبها و قرنیزآلات، سرویسهای چوبی کندکاری شده، پردههای پارچه ای، حاشیههای نرم، استفاده از رنگ مایههای چوبی جذاب و قدرتمند، گچبریهای زیبا، فرشهای دست بافت ایرانی، آباژور، لوسترهای پر نور و درخشان، استفاده از رنگهای مناسب (ترجیحاً کرم و قهوه ای) همگی درکنار هم فضایی زیبا و با شکوه که تداعی کننده اصالت میباشد را به نمایش میگذارد. طراحی داخلی برای دکوراسیون به سبک اسپانیایی یک ایده کاملاً متفاوت و جذاب است. برای آن که بتوانید بهترین دکوراسیون داخلی ویلا را به وجود آورد، به کار بردن خلاقیت بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

طراحی سالن غذاخوری باید به گونهای باشد که فضای کافی برای قرارگیری میز ناهارخوری، صندلی و قرارگیری المانهای تزیینی و نورپردازی حرفهای وجود داشته باشد. جانمایی تراس در مقابل پنجره ی سراسری سالن پذیرایی میتواند فضای دنجی برای صحبتهای خاص بوجود بیاورد و چیدمان تراس نیز به صورت کاملا مینیمال و ساده ، صرفا دو عدد صندلی و میز و فضایی مملو از فلاور باکس گل و گیاه که زیبایی فضارا چند برابر میکند. بکار گیری آجر نسوز، ترموود، سنگهای مالون کیوبیک شده، سنگهای تراورتن یا سیمان لیسه ای مقاوم با رنگهای متناسب با طرح معماری و در کنار همه اینها نورپردازی مناسب در بنا زیبایی و ارزش ویلا را بالا میبرد. چون حیاط اولین جایی است که در هنگام ورود با آن روبهرو خواهید شد. بحث مهم در سرویس بهداشتی تهویه است که باید به طور دقیق اجرا شود زیرا به جهت اینکه سرویس بهداشتی در نزدیک درب ورودی به ساختمان قرار دارد احتمال ایجاد کوران در هنگام باز و بسته شدن درب و تردد ساکنین بوجود آید . شرکت آرکا مصالح و ویژگی های موجود در فضا را به صورت داخلی و خارجی طوری طراحی می نماید تا این تصور ایجاد شود که سرمایه گذاری بیشتری انجام شده است.

این افراد با توجه به فضای موجود و طبق سلیقه افراد اقدام به ایجاد طرحی متناسب و بی نظیر در فضای داخل ساختمان می کنند. طراحی و دکور داخلی در یک دنیای ایدهآل با الهام گرفتن از طبیعت و تصمیم گیری در مورد چیدمان مناسب وسایل و استفاده از هنر برای طراحی فضای موجود است. در این جا ما قصد داریم طیف گسترده ای از برنامه های طراحی ویلای کلاسیک را ارائه دهیم که طراحی با کیفیت بالا و زیبایی شناسی کلاسیک را ارائه می دهند. ایده های کم هزینه برای دکوراسیون باغ در مورد دکوراسیون ها و تغییرات مربوط به زیبایی خانه باغ ها برنامه های طراحی زیادی وجود دارد. با استفاده از اکسسوری های متناسب با این بخش از خانه می توانید زیبایی طراحی داخلی و دکوراسیون ویلا را برجسته تر کنید. نورپردازی نمای ویلاهای کلاسیک خیلی مهم میباشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک میکند.

طراحی ویلا کلاسیک یا همان سبک قدیمیطراحی ویلا برگرفته از ساختمانهای یونانی و ایرانی بوده و از وجوه بارز آن استفاده از آبنماهای قدیمی، چیدمان سنتی المانهای بکار رفته در طراحی، مجسمههای سنگی، استفاده از ابزارهای متداول، نماهای سنگی که از المانهای قدیمیدر این سبک از طراحی ویلا بوده و هست، نور پردازی سنتی به شیوه معمول آن و استفاده از نور خورشید جهت روشنایی فضاهای داخلی ویلا، در نظر گرفتن فضاهای بیشتر و با وسعت زیاد که توسط طراح داخلی با استفاده از عناصری مانند مجسمه­ها، تابلوهای نقاشی به همراه مبلمان مناسب اقدام به چیدمان آن کرده و باعث زیبایی و جلوه آن میشود، می­باشد. برای مثال عملکرد سالن پذیرایی و هم نشیمن را میتوان در یک فضا استفاده کرد حتی میتوان با قرار دادن یک میز غذا خوری در گوشه سالن سمت آشپزخانه از اتاق غذاخوری هم صرف نظر کرد. در طراحی ویلاهای مدرن از اصول متفاوتی استفاده می شود که ممکن است از یک طرح به طرحی دیگر متفاوت باشد اما تقریبا همه آنها از اصول یکسانی پیروی می کنند.

شیب سقف ویلاهای ییلاقی کم می باشد و به راحتی می توان از نردبان یا پله برای رفتن به تراس بالایی استفاده کرد . معمولاً در ویلا هایی که در دل جنگل واقع شده اند و یا ویلا های کوهستانی از سبک روستیک برای چیدمان و دیزاین فضای داخلی ویلا استفاده می شود. شما می توانید رنگ های ملایم قرمز را در فضاهای کوچک و رنگ های قرمز سیر را در فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار دهید. یک فضا را برای شما بزرگ یا کوچک ، کشیده یا پهن کند. به جهت اینکه مهمانان درجه 3 و 2 بدون اینکه به دیگر فضاهای خصوصی مرتبط بشوند از این فضا استفاده کنند و اینکه زمانی که کسی از افراد خانه از بیرون میآید ، پیش از ورود به فضای خانه مسائل بهداشتی را رعایت کند و آلودگی بیرون به داخل وارد نشود. وقتی که افراد وارد حیاط ویلا میشوند مرحله ی بعدی مسیر ورود به ساختمان است که به سمت یک پیش ورودی که معرف درب ساختمان ویلا است هدایت میشوند. سلسله مراتب پذیرایی از مهمانها به این صورت میباشد که پس از ورود مهمان به داخل ساختمان به سمت سالن پذیرایی راهنمایی میشود همزمان با پذیرایی ، میزبان درحال آماده سازی غذا در سالن غذا خوری میباشد که بعد از پذیرایی مختصر جهت صرف غذا به قسمت غذا خوری راهنمایی میشوند پس از صرف غذا که عموما شام یا ناهار است به سمت فضای نشیمن جهت پذیرایی بعد صرف غذا راهنمایی میشوند .

افرادی که به ویلا و خرید ویلا گرایش پیدا می کنند، از محیط های بسته، تنگ و تاریک فضاهای شهری به سمت فضاهای دلباز و دلنشین آمدهاند. از آینه در جای مناسب جهت انعکاس نور شود تا فضای داخلی ویلا دلبازتر شود. طراحی ویلای مدرن توسط طراحان و سازندگان باید با رعایت تمام مراحل مربوط به بهره وری انرژی صورت پذیرد تا سازندگان و کارگزاران فرعی بتوانند این مراحل را به صورت مؤثر طبق طراحی ویلای مدرن انجام دهند. همچنین باید علاوه بر تامین نور طبیعی، باید از سایر الگوهای نورپردازی در فضای داخلی و بیرونی ویلا نیز بهره مند شد.

Lee myung hee.