مروری بر انواع گیربکس صنعتی و چرخ دنده ها شرکت تخصصی گیربکس های صنعتی کابرو | shahbazmotor

اساس کار این نوع گیربکس‌ها بدین شکل می‌باشد که با کاهش دور باعث افزایش گشتاور در قسمت خروجی می‌شوند. تفاوت دنده­‌های مورب با دنده‌­های صاف در تولید صدا و سطح تماس است. از آن­جا که سطح تماس بین دو دنده در حالت مورب بیشتر از حالت راست است، بنابراین بازدهی این نوع دنده بیشتر و تولید صدای کمتری دارد. تعدادی از قطعات صنعتی وجود دارند که می‌توانند به عنوان قلب تپنده بسیاری از صنایع عمل کنند و انجام بسیاری از امور بدون وجود آنها غیرممکن خواهد بود. گیربکس‌ها یکی از کاربردی‌ترین قطعات صنعتی هستند که در زبان فارسی با نام جعبه‌دنده شناخته می‌شوند و می‌توانند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشند. وظیفه اصلی این قطعات تبدیل و تغییر انرژی بوده و می‌توانند در شرایط مختلف اقدام به افزایش یا کاهش گشتاور و سرعت کنند.

چرخ دنده مارپیچ :

بررسی ارتعاشاتی منظم چرخدنده ها و یاتاقان های داخلی را می‌توان برای آزمایش عدم همراستایی دستگاه، ترک قطعات و غیره انجام داد. مهمترین هدف چرخدنده، انتقال نیرو و تبدیل سرعت ورودی به خروجی با یک نسبت ثابتی است. نسبت چرخدنده برابر است با مقدار چرخش های ورودی که شافت خروجی یک چرخش کامل انجام دهد، تعریف می‌شود.

الکترو گیربکس شافت مستقیم شاکرین 60 اسب

مروری بر انواع گیربکس صنعتی و چرخ دنده ها شرکت تخصصی گیربکس های صنعتی کابرو | shahbazmotor

از چرخ دنده های خورشیدی برای توان های بالا و برای نسبت تبدیل بالا در صنایع همانند خودرو سازی استفاده می شود. شما عزیزان علاوه بر خرید انواع گیربکس ها می توانید قطعات جانبی مانند شافت خروجی، فلنچ خروجی و واسطه ترکیبی را نیز خریداری کنید. همچنین کلیه گیربکس ها در صورت نیاز مشتری به الکتروموتر می توان به صورت کوپل شده با موتور ارائه گردد. وقتی از گیربکس صنعتی صحبت می کنیم در واقع در مورد همه اجزای حرکتی پیرامون خود گفت و گو می کنیم.

انتقال نیرو در گیربکس حلزونی به وسیله دو عدد چرخ دنده انجام میپذیرد که روی هم قرار گرفته اند. این گیربکس ها که از متداول ترین و تقریبا قدیمی ترین انواع گیربکس های صنعتی هستند به دلیل شکل ظاهری خود این چنین نام گذاری شده اند. معمولا در بین انواع چرخدنده‌ها به دلیل آسان نمودن فرآیند ساخت و ماشین‌کاری، بر اساس استاندارد ساخت، لقی وجود دارد. روغن علاوه بر خنک‌کاری قطعات موجب کاهش اصطکاک میان دنده‌ها می‌شود. گیربکس افزاینده بین موتور و متحرک قرار می‌گیرد و با افزایش دور الکتروموتور،گشتاور خروجی را افزایش میدهد و باعث کاهش توان میگردد.

از Gearbox ابتدایی تا گیربکس های کنونی:

نشت روغن در گیربکس نیز ناشی از میزان زیاد روغن، شل بودن یا خرابی درپوش و همچنین خرابی آب بندها کلیک کنید می باشد. در صورت عدم ارتباط با شبکه های اجتماعی فیام موتور مشخصات کالای موردنظر را از طریق ایمیل ارسال کنید. سر و صدای این گیر بکس ها نسبت به نوع هلیکال (مورب) اندکی بیشتر است. محل نصب گیربکس ها را در بازه های زمانی مشخص چک کرده و در صورت شل بودن، آن ها را سفت کنید.

  • به همین دلیل استفاده از این نوع گیربکس در بالابرها و آسانسورها کاربرد زیادی دارد.
  • ارائه بهترین قیمت بازار در کنار جلب رضایت و حفظ و نگهداشت مشتریان، از مهمترین استراتژی‌های هولدینگ «آبیاران پویان آذر» در طول سالیان طولانی فعالیت اقتصادی آن است.
  • از جدیدترین عضو خانواده گیربکس‌ها می‌توان به گیربکس خورشیدی یا گیربکس سیاره ای اشاره نمود.
  • اگر قصد خرید دست دوم گیربکس صنعتی با قیمت مناسب را دارید و از دانستنی های فنی آن به طور کامل مطلع نیستید حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید تا گیربکس خریداری شده را از همه ی لحاظ بررسی کنند.
  • ها و چرخ تسمه ها باید به دقت نصب شوند و اقدامات لازم براي تحمل بار محوري صورت گیرد .