معرفی انواع گل مناسب باغچه

این گیاه در صورت کمبود رطوبت خیلی زود پژمرده میشود اما وقتی رطوبت لازم آن را تأمین میکنید خیلی زود دوباره سرحال میشود. گیاهان روف گاردن : با افزایش ساختمانها و کمبود گونههای گیاهی در شهر، با مشکلات زیادی همچون جزیره گرمایی شهری و افزایش دما روبهرو هستیم لذا برای حل این مشکل باید به دنبال راهحل باشیم. کروتون نمونهای از گیاهان زینتی با گونههای مختلف و متنوع بوده که قابلیت کاشت و نگهداری آن در باغچه و آپارتمان وجود دارد. این گیاه زینتی در تمام طول سال گل میدهد و رنگ گلبرگهای آن آبی، قرمز، صورتی، سفید و بنفش است و از گیاهانی است که قابلیت نگهداری در گلدان و آپارتمان را داراست. این گیاه همان پتوس قلبی از انواع فیلوندرون می باشد. برخی از انواع کالانکوئه ظاهری غیرمعمولی دارند.

گلهای سیکلامن رنگهای متنوعی دارند؛ از سفید وصورتی و قرمز گرفته تا بنفش. برگهای کاتالیا طرحهای هندسی جذابی دارند و رگهها و خالهای روی آن به رنگهای مختلفی دیده میشوند؛ از سبز تیره و روشن گرفته تا سفید، قرمز و بنفش. این گیاه برگهای خالدار به رنگ روشن دارد و میتوانید آن را در ترکیبی از رنگهای مختلف پیدا کنید؛ مثلا سبز، زرد، نارنجی و قرمز. این گیاه را در نور غیرمستقیم نگهداری کنید و فراموش نکنید که خاک آن باید همیشه مرطوب باشد؛ ولی بیش از حد به آن آب ندهید. این گیاه را میتوانید در خانه با نور غیرمستقیم متوسط تا زیاد نگهداری کنید. این گیاه بومی آفریقا گاهی اوقات برگهای چندرنگ هم دارد.

در طی 5 سال گذشته، اوتا تلاش برای افزایش صادرات را در راس برنامه های خود قرار داده است. صادرات گل و گیاه با داشتن سهم ۴۳ درصدی در فروش گل و گیاه رتبه اول و عمده فروشان با سهم ۳۷ درصدی در رتبه دوم قرار دارد. انجمن گل و گیاهان زینتی ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۹۰ زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دستهبندی علوم پایه آغاز نمود و «دارای مجوز و رتبه الف از وزارت علوم» است. این گیاه در فصل رشد خود به نور زیاد و غیرمستقیم آفتاب نیاز دارد. این گیاه همیشهسبز استوایی در فضاهای داخلی منزل رشد بسیار خوبی دارد و تا چندین سال میتواند به رشد خود ادامه دهد. این گیاه هم به خاطر ترکیب رنگ قرمز و سبز، یکی از گیاهانی است که در تزیینات کریسمس مورد استفاده قرار میگیرد. قرار دادن چندین گیاه فیتونیا در کنار هم با رنگهای مختلف میتواند زیبایی خیرهکنندهای به دکوراسیون خانهی شما بدهد؛ جذابیتی که هیچکس نتواند به راحتی از آن چشم بردارید.

بعضی از آنها در شرایط ایدئال گلهای رنگارنگ جذابی میدهند ولی بیشترشان در محیط خانه معمولا گل نمیدهند ولی خودشان برگهای بسیار متنوع و زیبایی دارند. این گیاه در دستهی گیاهان گوشتی یا ساکولنت قرار دارد و گلهای کوچک سفید، قرمز، صورتی، نارنجی، زرد یا بنفش میدهد. هدف از این بورس تسهیل دسترسی به زمین به ویژه زمین هایی که از آنها استفاده نمی شود و شناسایی بهتر زمین های مناسب برای کشت گل و گیاه است. گلهای زیبا و خاص این گیاه که ظاهری شبیه به منقار پرندگان دارند، براق هستند و به رنگهای زیبای نارنجی و آبی دیده میشوند.

اگر به دنبال زیبایی دکوراسیون با انواع گل خانگی هستید، تاج خروسی را از دست ندهید! این گیاه با گلهای قرمز و صورتی خود که معولا عمر طولانی دارد، زیبایی خیرهکنندهای به دکوراسیون خانه میدهد. اعضای هیئت مؤسس این انجمن از اعضای هیئت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و دانشگاههای تهران، تربیت معلم، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، گیلان، مؤسسه آفات و بیماریهای گیاهی و مرکز ملی تحقیقات گل و گیاهان زینتی بودند؛ و دفتر کمیسیون انجمنهای علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأسیس انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران موافقت کرد. 2- مورد علاقه برای هر خانه و یا دفتر کار. هر کدام از آنها مخصوص یک اقلیم خاص هستند و رنگها و طرحهای متنوعی دارند. گیاهان هوازی به خاطر شرایط نگه داری خاص در مرکز توجه قرار دارند و از گزینه های برتر برای نگه داری در آپارتمان محسوب می شوند. امروزه با توجه به ارزان قیمت بودن، نگهداری آسان، تنوع گونه و رنگ آنها بسیار مورد توجه آکواریوم داران بوده است و شغل تجاری بسیار خوبی محسوب می شود و با توجه به صلح جو بودن محبوبیت خاصی در میان افراد پیدا کرده است. بونسای (Bonsai) به گونه کوچک و مینیاتوری گیاهان بزرگ و درختان عظیمالجثه میگویند که به کمک علم و دانش بشری و ترکیب آن با خلاقیت و هنر آفریدهشدهاند و جز پرطرفدارترین و بهترین گلهای آپارتمانی به شمار میآیند.

کاتالیا محیط مرطوب و گرم را دوست دارد و آن را باید از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید. تابش مستقیم آفتاب باعث سفید شدن برگهای آن میشود. در ماههای گرمتر سال تابش غیرمستقیم آفتاب و نور زیاد برای آن کافی است. پس اگر قصد دارید از این گیاه نگهداری کنید، مطمئن شوید که فضای کافی برای رشد آن دارید. بهترین رشد این گیاه در دمای بین ۱۸ تا ۲۶ درجه سانتیگراد (۶۵ تا ۷۹ درجه فارنهایت) است. اما غیر از این گلهای چیده شده، میتوانید آن را به شکل گیاه آپارتمانی هم نگهداری کنید. رنگ رایج گلهای این گیاه بنفش است همانطور نام این گیاه هم بنفشه آفریقایی است. کشور ارمنستان از مقاصد اصلی و شرکای تجاری گل و گیاه ایران است و گلهای رز مینیاتوری کشورمان به این کشور صادر میشود. این گیاه زیاد بزرگ نمیشود. ارتفاع و عرض این گیاه به ۴۵ سانتیمتر هم میرسد. شکل برگهای انواع گیاه کروتون هم متفاوت است. الته بعضی از انواع آن ممکن است برگهایی با رگههای قرمزرنگ یا حاشیههای رنگی داشته باشد که هر بینندهای را شگفتزده میکند. اگر این تعداد رنگ برای شما کافی نیست میتوانید بعضی از انواع کروتون را انتخاب کنید که رنگ صورتی و بنفش هم دارند.

این گیاهان همیشهسبز، گل نمیدهند البته برگهای آنها به تنهایی بسیار زیبا و خیرهکننده است و اگر در کنار سایر گیاهان آپارتمانی قرار بگیرند، میتوانند جذابیت دکوراسیون خانهی شما را دوچندان کنند. این درخت شکوفههای سفید و زرد تولید میکند. احمدرضا جعفری ادامه داد: ۱۱۵میلیون گل شاخه بریده از گونههای گلایل، میخک، داوودی، لیسیانتوس، آنتوریوم و لیلیوم امسال در ۲۶۰ هکتار از گلخانههای تونلی و فضای باز محلات تولید شد. یکی از گونههای فیلودندرون که برای پرورش گل های زینتی در خانه بسیار مناسب است، فیلودندرون پرنسس صورتی است که به خاطر رنگ خاص صورتی برگها بسیار محبوب شده است. علف­های زینتی در بسیاری از مناطق مقاوم به سرما به دلیل انعطاف پذیری در برابر دماهای سرد و ارزش زیبایی شناختی در طول فص ول پاییز و زمستان محبوب هستند. نیازی به توصیف بیشتر نیست، عکس شفلرا به خوبی زیبایی و شکوه این گل را به تصویر میکشد! با توجه به اهمیت رشته گل و گیاهان زینتی در حال حاضر در بیش از ۱۰ دانشگاه در ایران این رشته تدریس میشود که با شتاب فراوانی تعداد دانشگاهها در خواست دهنده این رشته در حال گسترش بوده و دانشجویانی در تمامی مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی مشغول به تحصیل میباشند؛ و همچنین برآورد شده بیش از ۱۰ هزار نفر نیز در این حوزه مشغول انجام کسبوکار و فعالیت هستند.

توجه و حمایت از تولیدکنندگان گل و گیاه و سرمایه گذاران در این بخش و رونق بخشی به صادرات گل و گیاه به عنوان محصولی پرمشتری در خارج از مرزها می تواند علاوه بر تولید انبوه آن در داخل کشور، افزایش چشمگیر صادرات غیرنفتی را نیز سبب شود. «شاهین رستمپور» گفت: توجه به صادرات، رویکرد مهم وزارت جهاد کشاورزی است و لازم است که کشاورزان در تولید محصولات با قابلیت صادرات اقدامات کنند. حسن یوسف رنگهای بسیار متنوع و زیبایی دارد و حتی طرحهای روی برگهای آن هم متنوع است. آگلونما هم یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب و رایج است و به رنگ سبز و سفید وجود دارد. اگر خاک گلدان بی رنگ و یا ترک دار شود ، احتمالا زمان آن است که آبیاری شود. کالاتیا یکی از گیاهان آپارتمانی تزیینی است که احتمالا آن را قبلا دیدهاید. در بین انواع مختلف گیاه کالاتیا که گیاه دعاخوان هم نامیده میشود، تعدادی از آنها برگهایی با ظاهر متفاوت و طرح و نقش خاص دارند.

طول ساقههای روندههای آن به ۱۵ سانتیمتر هم میرسد. گلهای ژربرا به چند ساعت نور مستقیم خورشید در طول روز نیاز دارند اما هوای خنکتر لیست گیاهان زینتی را ترجیح میدهند. این گیاه آپارتمانی، گیاهی در اندازهی متوسط است و میتواند طیف وسیعی از گلهای زیبا و بافتهای خاص را به دکوراسیون خانه اضافه کند. این گیاه با ظاهری زیبا و خیرهکننده، میتواند مرکز توجه در دکوراسیون خانهی شما باشد. گلهای ژربرا رنگهای زیبای تابستانی را به دکوراسیون خانهی شما اضافه میکنند. این گیاهان یا برگهای زینتی بسیار زیبا با رنگهای خاص دارند یا گلهای آنها رنگارنگ و خیرهکننده است. برخلاف بیشتر گیاهان آپارتمانی رنگارنک که در این مطلب معرفی کردیم، کروتون نور مستقیم آفتاب را دوست دارد و این نور باعث میشود برگهای رنگیتری داشته باشد. آنتوریوم با نامهای مختلفی شناخته میشود و گاهی به آن گل فلامینگو هم میگویند. به همین خاطر علاوه بر آب دادن باید از روشهای دیگر هم برای تأمین رطوبت آن استفاده کنید. این گیاه در عرض مدت بسیار کوتاهی به اندازهی 1.5 متر میرسد و علاوه بر رشد سریع، عمری طولانی دارد. استاندار مرکزی معتقد است: ایجاد واحد صنایع تبدیلی برای افزایش صادرات و درآمدزایی در این استان در مجتمع گلخانهای امان آباد اراک ضروری است.

این گیاه با برگهای پرزدار و گلهای زیبا و بینظیرش، میتواند دکوراسیون هر خانهای را به زیباترین شکل ممکن مزین کند. این گیاه با نام گیاه موزاییکی هم مشهور است. برگهای قلبشکل گیاه هم طرحهای نقرهای دارند. خاک گیاه سیکلامن باید مرطوب بماند مگر در زمان خواب این گیاه که در فصل تابستان است. این گیاه زینتی آپارتمانی دارای ارتفاع ۲۰ الی ۴۰ سانتی متر است که از گیاهان کم دوام محسوب می شود. پس از آن می توانید از شرکت های خدمات گل و گیاه در منزل بخواهید سم پاشی را برای گلدان ها آغاز کنند یا خودتان از یکی از بهترین قارچ کش های گیاهان برای درمان پوسیدگی ریشه، ساقه یا برگ گیاهتان استفاده کنید. به مرور زمان این برگ در خاک ریشه میزند، و پس از یک مدت به یک گیاه جدید تبدیل میشود. اندازه ای که برای آکواریوم نیاز دارید باید در حدود ۴۰ لیتر باشد و می توانید آنها را در کنار ماهیهای دیگر مانند ماهی رنگین کمان، تتراها و آنجلها نگهداری کنید این نوع ماهی بسیار خوش خوراک می باشد و تقریبا همه نوع خوراکی را میتوان به آنها خوراند و حتی می توانیم غذاهای منجمد و انواع کرمهای خونی را به آنها بدهید.

عادت رشدی برخی از گیاهان پیازی (مانند Knifophia) مشابه چمن ها می باشد. در این زمستان اگر به جنگلهای شمال سفر کنید این گیاهان زیر درخت ها به طور طبیعی سبز شدند.به طور طبیعی در نواحی غرب مدیترانه وجود دارد. همین تفاوت رنگ باعث شده این گیاه ظاهری بسیار جذاب داشته باشد. با وجود این همه متنوع، بدون شک میتوانید یک گیاه کروتون با شکل برگ مورد نظر خود و رنگهایی که مد نظر دارید، پیدا کنید. اگر شما فردی با حوصله هستید و مهارت تایپ اطلاعات را دارید این شغل برای شما میتواند پول ساز باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، شما باید با توجه به روشهای نگهدای گیاهان، گلی را انتخاب کنید که با شرایط زندگی شما سازگار باشد تا بتوانید به خوبی از آن نگهداری کنید و از رشد و بزرگ شدن انواع گلهای آپارتمانی منزلتان لذت ببرید. در هر صورت میتوانید یکی از انواع گیاهان آپارتمانی رنگارنگ را پیدا کنید که با سایر رنگهای دکور خانهی شما هماهنگ باشد و جذابیت خاصی به آن بدهد. قبل از اتمام کار پرچین سازی با قیچی، مکث کرده و با نگاه کردن به درختچه، ببینید آیا درختچه به شکل مورد نظر شما درآمده است یا نه.

این گیاه رشد کندی دارد به همین دلیل برای کسانی که فضای کمی برای نگهداری گل دارند، انتخاب مناسبی است. گلهای این گیاه نه تنها رنگهای جذاب و زیبایی دارند بلکه براق هستند و به شکل قلب دیده میشوند. این گیاه از نظر تصفیهٔ هوا یکی از بهترین گیاهان خانگی است و به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای اتاقنشیمن یا اتاقخواب است. این گیاه را باید مرتب آب بدهید چون خشک شدن خاک را دوست ندارد. مرتب باید آن را آب بدهید و در نور غیرمستقیم و زیاد قرار دهید. مثلا یک دستگاه بخور در نزدیکی آن بگذارید یا اینکه آن را مرتب غبارپاشی کنید. پس موقع انتخاب گلدان، رنگ دلخواه خود را خریداری کنید.