معرفی بهترین جاهای دیدنی قم + آدرس، عکس، ساعت بازدید بلد | behgardi

به همین خاطر بیشتر گردشگرها برای زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به قم می‌روند؛ اما جاهای دیدنی قم آن‌قدر زیاد است که دیدنشان چند روزی زمان می‌خواهد. اگر قصد سفر به قم را دارید، با خرید بلیط قطار قم خودتان را به این شهر برسانید. خوب است قبل از سفر به این شهر، راهنمای سفر قم را بررسی کنید تا بیشتر درباره این شهر بدانید. کویر غدیر اسب جزو جاهای دیدنی اطراف قم است که در مرز بین استان قم و استان اصفهان جاهای دیدنی قم قرار دارد. این کویر در 42کیلومتری جنوب‌شرق قم و 48کیلومتری شمال کاشان واقع شده است. کویر غدیر اسب را باید در زمره کویرهای نمک سه‌گانه کویر مسیله قرار داد.

رفتن به این دره‌ بکر و زیبا که هر فصل آن زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارد و بازدید از روستاهای بی‌نظیر آن را به دوستداران طبیعت پیشنهاد می‌کنیم. قم یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری ایران است که بیشتر به عنوان مقصدی مذهبی شناخته می‌شود، اما این شهر پر است از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی جذاب که شما را به وجد خواهد آورد. پلنگ دره که نامش را هم از پلنگ‌هایی که در همان نواحی زندگی می‌کردند هدیه گرفته، در اصل یک منطقه حفاظت شده است که در 50 کیلومتری قم قرار دارد. اگر دوست دارید پلنگ دره را در زیباترین حالت خوددش ببینید، بهتر است در بهار سری به آن بزنید. قدیمی‌ترین سد قوسی جهان با 700 سال قدمت که هنوز هم پابرجاست! این سد در طول قرن‌ها وظیفه آب‌رسانی برای کشاورزی و آشامیدن اهالی را داشته است.

تیک بان | سایت معتبر خرید بلیط هواپیما

به همین خاطر تابستان و بهار بهترین زمان بازدید از این غار محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید تا از گرمای تابستان قم دوری کنید، می‌توانید بهار را برای سفر خود انتخاب نمایید. شهر قم دومین شهر مذهبی ایران پس از مشهد مقدس و قبل از شهر شیراز است و مکان های دیدنی زیادی را در خود جای داده است. شاید خیلی از ما از جاهای دیدنی قم را نشناسیم، چرا که معمولا برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران به این شهر سفر می‌کنیم و از سایر دیدنی های قم غافل می‌مانیم.

کاروان‌سرای سنگی محمدآباد قم

از دیدنی‌هایی که نزدیک به شهر قرار دارند، می‌توان موارد زیر را نام برد. از جمله مساجدی که با ساخت دقیق و معماری هنرمندانه ی ایرانی ساخته شده است مسجد اعظم قم می باشد. از جمله آثاری که به ثبت آثار ملی رسیده است آستان مبارک شش امامزاده قمرود می باشد.

  • قدمت پل امامزاده عبدالله به دوران قاجار باز می‌گردد و در شهرستان قم بخش کمک و روستای قلعه چم قرار دارد.
  • باغ سرسبز و آب و هوای نسبتاً خنک آن می‌تواند راه فرار خوبی از گرمای جاده قم باشد.
  • به داخل مسجد که بروید، حس‌وحالی معنوی وجودتان را پر می‌کند.
  • ایشان پس از این که مامون حضرت امام رضا (ع) را به مرو فرا خواند به همراه جمعی از شیعیان برای دیدار و پیوستن به ایشان حرکت کردند اما در نزدیکی قم بیمار شدند و در قم ساکن شدند.
  • هم از معماری بی‌نظیرش دیدن می‌کنید و هم سوغات قم را می‌خرید.
معرفی بهترین جاهای دیدنی قم + آدرس، عکس، ساعت بازدید بلد | behgardi

بعد از حرم حضرت امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) بزرگ‌ترین جاذبه‌ی مذهبی ایران است. حضرت معصومه (س) خواهر امام رضا(ع) و دختر امام موسی کاظم (ع) می‌باشد. این حرم علاوه بر آن جنبه مذهبی و معنوی از نظر تاریخی و معماری نیز یک مکان قابل اهمیت است. به همین منظور است که شهر قم سالانه به میلیون‌ها مسافر خدمت می‌کند. بخش‌های مختلف حرم حضرت معصومه (س) شامل شبستان، موزه، کتابخانه و صحن و… آیینه کاری‌ها، کاشی‌ کاری‌های ظریف و همچنین مقرنس کاری‌های این مکان مذهبی یک اثر هنری است.

۱۵. مدرسه فیضیه