چگونه دکوراسیون اداری را به بهترین شکل طراحی کنیم؟

پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیفهای آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرمها و رنگهای خنثی برای ظاهری زیبا و آرامشبخش است. این نوع بازسازی دکوراسیون داخلی اداری، دارای طرحی باز همراه با استفاده از نور طبیعی میباشد. در دکوراسیون اداری شیک، نورپردازی یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار میباشد. عناصر رنگی در همه بخش های طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری مانند مبلمان، وسایل تزئینی و کاربردی، دیوار و سقف نقشی پر رنگ و برجسته را عهده دار می باشند. هر محیط اداری شرایط و مختصات مربوط به خود را دارد. در هر سازمان، فضای اداری و محیط کاری قسمتی را بعنوان پذیرش که بخشی از طراحی اداری محیط میباشد، در نظر میشود که اولین نقطه برخورد ارباب رجوعان با افراد و کارمندان آن شرکت یا اداره میباشد. همچنین این مورد جلب نظر و توجه ارباب رجوع را نیز با خود به دنبال دارد.

است. مهم ترین نکته در چیدمان و نوع دکوراسیون اداری این است که شرکت و یا دفتر کار شما باید الهام بخش خلاقیت و افزایش دهنده بهره وری کارکنان باشد. نحوه درست چیدمان مبلمان و میزهای کار هم در این زمینه بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. در حال حاضر مقوله رقابت در دنیای تجارت، نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری را ایفا می کند. در دکوراسیون اداری کلاسیک، استفاده از رنگهای گرم، حفظ تقارن و توجه به جزئیات نقش مهمی ایفا میکنند. ظرافت در ساخت مبلمان اداری کلاسیک یکی از خصوصیات مهم این مبلمان می باشد. یکی از مهم ترین نکات در طراحی داخلی اداری مدرن، استفاده از وسایل ساده و کاربردی است مانند کمد اداری؛ به این ترتیب، فضای دفتر کار بی جهت اشغال نمیشود. استفاده بهینه از فضا و ایجاد نمایی جذاب در محیط های تجاری، در پرتو طراحی داخلی تجاری و البته بکارگیری متریال دکوراسیون داخلی با کیفیت مانند موکت های تجاری امکان پذیر می شود. آرامش و جذابیت محیط اداری با استفاده از عناصر رنگی تامین می شود. در این پروژه حدود ۹۸% مصالح و تاسیسات استفاده شده از داخل کشور تامین گردیده است.

رعایت این موضوع علاوه بر ایجاد روحیه مضاعف در پرسنل، حس راحتی و آرامش را نیز در فضای کاری پراکنده می کند. لایه براق روی چوب جذابیت خاصی به آن می بخشد، و آن را برای صندلی های چرمی با رنگ های متنوع مناسب می کند، به طوری که رنگ مشکی در اینجا کامل می شود و استفاده از چرم بژ برای پوشاندن بخشی از دیوار یک مورد جذاب و دکوراسیون داخلی اداری صنعتی ظریف است. اگر مبلمان متنوع و ایدههای چیدمان زیبا را در نظر دارید. شما می توانید برای هر یک از کارمندان یک کمد یا کشوی جدا در نظر بگیرید و از آن ها بخواهید وسایل خود را در آن قرار دهند تا محیط اداره شلوغ دیده نشود. در ضلع جنوب ساختمان که واقع در اتوبان کردستان میباشد، دو عدد آسانسور داخل یک محفظهی شیشهای قرار گرفته است که در مقابل آن با استفاده از تکنولوژی «ال ای دی»های شفاف (Transparent LED) این دو آسانسور را به صورت پویا (Interactive) طراحی کردیم تا زمانی که آسانسورها حرکت میکنند با صفحه نمایش شفاف ارتباط بر قرار کرده و نمایی خارقالعاده ایجاد کنند. با آوردن هرچه بیشتر وسایل متفکرانه ساخته شده روحیه را زنده نگه دارید ، اما اگر این امکان وجود ندارد ، از مبلمان فروشگاه های دست دوم تهیه کنید تا تأثیر خود را بر محیط کاهش دهید.

همچنین از این رنگ در ترکیبات پرده نیز میتوان استفاده کرد. استفاده از نرم افزارهای طراحی، دید طراح را وسیع میکند و از هزینههای اضافی جلوگیری میشود زیرا میتوان در همان ابتدا قبل از اجرا، ایرادات را یافت و اصلاحات لازم را انجام داد و سپس به طرح نهایی و بدون نقصی رسید. انتخاب یک فضای آرامش بخش و زیبا برای استراحت و بازیابی انرژی از جمله مواردی است که در دکوراسیون اداری اروپایی به آن توجه جدی می شود. کارمندان این بخش ساعتهای زیادی را مشغول به کار هستند و رعایت اصول ارگونومیو استانداردها از دیگر الزمات طراحی است. با طراحی داخلی متمایز محیط اداری می توان قریحه و ذوق کارمندان را احیا نمود. رنگ های خنثی و رسمی دفاتر و شرکت ها را به ویژه سیاه، سفید و خاکستری متمایز می کند و آنها رنگ های مدرن و زیبایی هستند.استفاده از گیاهان در دکوراسیون ورودی مهم است و باعث راحتی مشتریان می شود همچنین، مهم است که فضای ذخیره سازی خوبی مانند یک کمد روی دیوار داشته باشید تا همه مقالات و کتابهای کار را منظم و مرتب نگه دارید. شرکت طرّاحان تجارت جهانی علاوه بر اجرای پروژههای طرّاحی اداری در زمینههای دیگری همچون ارائهی مشاوره برای انتخاب الگو و انتخاب متریال، ارائهی مشاوره در زمینهی بازسازی ملکهای تجاری و بسیاری از زمینههای مرتبط با دکوراسیون ساختمان آمادهی ارائهی خدمات به شما عزیزان میباشد و در صورتی که اطّلاعاتی را در زمینهی طراحی داخلی اداری ندارید و قصد دارید تا دکوراسیون محل کار خود را تغییر دهید، میتوانید از خدمات ارزشمند ما برای کسب اطّلاعات بیشتر در این زمینه استفاده کنید.

بدون شک برگزاری یک جلسه جهت قراردادهای میلیاردی در اتاق هایی که کاملاً ساده و معمولی هستند، می تواند تاثیرات بد و منفی را بر ذهن طرف قرارداد داشته باشد. فاکتور نور مناسب نیز در طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری همواره مورد تاکید قرار می گیرد. طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری، بر اساس عواملی نظیر ماهیت برند، زمینه فعالیت، موقعیت و نحوه فعالیت واحد اداری صورت می گیرد. امروزه عرصه طراحی داخلی بسیار بسط و گسترش یافته است و در طیف وسیع و در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از نام و برند واحد اداری و حک آن بر روی دیوار، جلوه ای بی نقص و بی نظیر را در طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری از خود بر جای می گذارد. انتخاب شیشههای شفاف به جای مات یا نیمه مات بهترین راه القای شفافیت در فضای کاری شماست. در اولین مرحله باید برای هر وسیله ای جای مشخصی تعیین کنید و همه چیز را در سر جای خودش قرار دهید. محیطی منظم و آراسته، در چشم مراجعه کننده به صورت بارز و متفاوتی جلوه می کند. همچنین بهره مندی از المان های طبیعی مانند الیاف طبیعی، سنگ و چوب نیز در خلق محیطی آرامش بخش و آرام تاثیر گذار می باشد.

برای مشاغلی نظیر عکاسی و گرافیک، بکار بردن رنگبندی گرم و با انرژی، گزینه ایده آل و مناسبی به شمار می آید. لذا رنگبندی مورد استفاده در معماری داخلی ساختمان اداری بر گرفته از رنگهای هویت بصری برند همراه اول بوده که بازتابی از رنگهای شاد و متضاد، بیانگر جذب سلایق متفاوت با دو موج نو و تفکری پویا، جهت آغازی باشکوه برای اولین و بزرگترین اپراتراتور سیم کارتهای دائمی در ایران بوده است. همچنین در این دکوراسیون عمدتاً از رنگهای ساده و در عین حال شاد از جمله رنگ سفید و زرد استفاده میشود تا بر شادابی محیط بیفزاید. این کار مانع از خستگی زودهنگام کارمندان در محیط کاری می شود. فضای طراحی شده به معنای یک طراحی صرف و یکنواخت نمی باشد، بلکه منعکس کننده شخصیت و منزلت کاری محیط اداری است. چنین فضایی نه تنها به سلامت همه افراد فعال در شرکت کمک خواهد کرد، بلکه با ایجاد آرامش و بهبود راحتی افراد در محیط کار، باعث بهره وری هرچه بیشتر خواهد شد. برای اولین بار در دنیا با چنین ابعادی قرار بود از این تکنولوژی استفاده شود. طراحان همچنین با آزمایش در یافته اند که در صورت استفاده حداکثری از نور طبیعی کارمندانی شادتر و موثرتر خواهند داشت.

باید توجه داشته باشید که ترجیحا از این رنگ در سالن کنفرانس استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید تناسب و هارمونی حرف اول را در هر طراحی می زند پس در هنگام انتخاب مبلمان مناسب توجه به اندازه را فراموش نکنید. در طراحی داخلی باید همه محدودیت ها و شرایط محیط مورد استفاده را در نظر گرفت و سپس متناسب با ابعاد و مقیاس فضا طرح مورد نظر خود را پیاده نمود. بنابراین باید با در نظر گرفتن و متناسب با نوع فضا، ماهیت و شیوه فعالیت این محیط اقدام به طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری مورد نظر کرد. بنابراین توجه کردن به رنگ هایی که در دفتر شما به کار می رود، اهمیت زیادی دارد. در طراحی ساختمان اداری از نور طبیعی به صورت کنترل شده جهت روشنایی داخل ساختمان استفاده شد، دید داخل به بیرون حفظ و هم در روز و هم در شب جهت تبلیغات و زیبایی نما تصویری متفاوت خلق میشد که در تمام لحظات تصویری متفاوت ایجاد میکرد. با آنکه کارفرما (شرکت همراه اول) از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار بود اما در تمام مراحل ساخت هدف اصلی از انتخاب تولیدکنندگان حمایت از تولید داخلی بود که نه تنها کاری در شان مجموعهی کارفرمایی صورت گیرد بلکه قدرت مهندسی کشور به رخ کشیده شود.

دلیل انجام بازسازی دکوراسیون داخلی اداری آن است که این ساختمانها عمدتاً جنبه تجاری و اداری داشته و برای جذب مشتریان بیشتر و مراجعهکنندگان میبایست ظاهری آراسته و منظم داشته باشند؛ لذا مسئولان واحدهای اداری و تجاری که در رقابت با تجارتهای همکار خود هستند، به منظور بالا بردن پرستیژ کاری و حرفه ای نشان دادن نوع کسب و کار و همینطور تاثیر گذاشتن بر تصمیم مراجعهکنندگان به همکاری با آن شرکت یا سازمان، با در نظر گرفتن متدهای جدید دکوراسیون اداری و بروز بودن فضای سازمان، منجر به به طراحی مجدد دکوراسیون شرکت خواهد شد. ما در این مقاله از موکت اداری کارپت لند به موضوع اهمیت استفاده از طراحی داخلی تجاری و همینطور طراحی داخلی مجتمع تجاری می پردازیم. همچنین به عنوان مثال اگر برند شما متشکل از دو رنگ اصلی قرمز و زرد است، می توانید در برخی از وسایل دکوراسیون از این رنگ ها استفاده کنید. حضور کارمندان و نیروهای واحد اداری به عنوان یکی از ارکان این محیط ها، باید مورد توجه واقع شود.

اولین محیطی که کارمندان، مدیران و ارباب رجوع به آن وارد می شوند، فضای پذیرش ساختمان اداری می باشد . در مقابل، طراحی دکوراسیون به شیوه باز که بیشتر، استارتاپ ها از این روش در دکوراسیون اداری خود استفاده میکنند، روشی مدرن و امروزی است که ارتباط بیشتر کارمندان با یکدیگر و با مدیران را فراهم میکند و محیطی صمیمی بین آنها ایجاد میشود. در این روش، تسلط مدیران بر کارمندان نیز بیشتر خواهد بود، به همین جهت است که شیوه باز برای بازسازی دکوراسیون داخلی اداری بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد. اولین برداشت شرکت از محل استقبال در ورودی است و اکنون طرح های مدرن و متنوعی برای این فضا وجود دارد که این طرح یکی از آنهاست. طراحی داخلی ساختمان تجاری، طراحی و اجرای دکوراسیون فضای داخلی محیط های تجاری از جمله پاساژها، مراکز خرید، فروشگاه ها، مغازه ها و ساختمان های تجاری را در بر می گیرد. به همین جهت در اولین نگاه مخاطب چیدمان و نوع دکوراسیون فضای اداری مورد قضاوت قرار می گیرد.

رنگ میز، مبلمان و محیط اداری برای ایجاد فضایی شیک و مدرن بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. نورپردازی در این سبک، تلفیقی از سبک مدرن و معاصر میباشد. اما با خواندن این مطلب در ادامه متوجه خواهید شد که سبکهای دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که چند نمونه از مهمترین آنها برای شما آورده شده است. طراحی و معماری داخلی شرکت بخشی از هویت برند شما بوده و اولین چیزی است که مراجعان متوجه آن میشوند؛ به همین دلیل هم این مقوله از اهمیت ویژهای برخوردار است. شاید متوجه شده باشید که هدف اصلی یک محیط اداری بزرگ و خوش نام با بازدهی بالا، معمولاً بر افزایش تجربه کارمندان متمرکز است. برای ایجاد فضایی منحصر به فرد و خاص می توان هر کدام از این فضاها را با وسایل هماهنگ و متناسب با محیط تزئین نمود.